(0312) 351 3132
0532 651 0951

OMEGAS DIRECT LANDIRENZO

Direkt enjeksiyonlu motorlar için
OMEGAS DIRECT LANDIRENZO

LANDIRENZO OMEGAS DIRECT sistemi geleneksel sıralı gaz sisteminin evrimidir: Direkt Enjeksiyonlu motorların LPG dönüşümleri için tasarlanmış olup, pazardaki payını giderek artmaktadır.

LANDIRENZO LPG sistemi kirletici emisyonlarını sınırlar ve hava kalitesini arttırmaya yardımcı olur ve giderek sıkılaşan çevre standartlarına uyum sağlar.

Her araba için

Her türlü yol ve iklim için

Connect ready

100% İtalyan teknolojisi

ISO 9001
ISO TS 16949

2 sene garanti

Direkt enjeksiyonlu motorlar için LPG sistemleri

Omegas Direct sistemi, en son teknoloji sayesinde yüksek performans sağlarken, motorun zaman içinde sağlıklı çalışmasını sağlar. En yeni jenerasyon enjektör rail'i yanmanın optimize edilmesi için doğru yakıt dozajlaması sağladığı için de güvenlidir.

Omegas Direct LPG sistemi, aracın sistemi ile K ve CAN protokollerinde etkileşime girer ve gelişmiş gaz sistemi teşhisi için OBDII bağlantısı sağlar.

Omegas Direct, farklı silindirdeki otomobillere, hatta turbo şarjlara uyması için çeşitli versiyonlarda mevcuttur.

Direkt enjeksiyonlu bir araç nasıl tanınır?

Direkt enjeksiyon araçlarının motorları diğerlerinden farklıdır, çünkü yakıt sistemi yakıtı doğrudan yanma odasına püskürtür. Bu motorun verimliliğinin artmasına neden olur.

Direct enjeksiyonlu araçlarını tanımlamak için üreticiler motorlarının adları kısaltmalarla kodladılar.

Her üretici belirli kısaltmalar benimser, örneğin:

Motor gövdesinde kısaltmanın konumlandırılması örneği:

Bileşenleri

OMEGAS DIRECT

LANDIRENZO OMEGAS DIRECT elektronik kontrol ünitesi, direkt enjeksiyonlu motorların özel gereksinimlerine uyacak şekilde tasarlanmıştır ve araç gazla çalışırken bile az miktarda benzini düzenli aralıklarla enjekte eden, enjektörleri düzenli temiz tutmayı garanti etmektedir. Bu aralıklı enjeksiyonlar, az miktarda benzin tüketimi ile sonuçlanır, sistem tarafından optimize edilir ve sürücü tarafından hissedilmez.

OMEGAS DIRECT, arızaları önlemek için aracın OBDII (Araç Üzerinde Diyagnoz II) ile bağlantı kurmasına, benzinli kontrol ünitesiyle CAN veya K hattı üzerinden diyalog kurmasına izin verir. Teşhis işlevi aynı zamanda benzinli enjektörlerin bağlantısını ve gaz enjektörlerinin tek tek çalışıp çalışmadığını kontrol eder.

Bileşenleri

LI10

LI10, emniyet valfi, solenoid vana ve dahili filtre ile donatılmış, sıralı LPG sistemleri için diferansyel basınçlı tek kademeli bir regülatördür. Mükemmel ısı trasferi, çok düşük sıcaklıklarda dahi güvenilir olmasını sağlar. Buna ek olarak, Dizaynı ve malzeme özellikleri, 200kW'a kadar güçe sahip, turboşarjlı motorlarda olağanüstü güvenilirlik sağlar.

Bileşenleri

GIRS12

GIRS12 enjektör rayı yakıt dağıtımında yüksek performans ve hassasiyet sağlamak için tasarlanmış ve test edilmiştir. Motor bölmesinde daha esnek uyarlanabilirlik için küçük boyutta, aşırı sessizlik ve dayanıklılık ile karakterizedir.

IP6K9K bağlantı kablosu ile en zor şartlara bile dayanacağı garanti edilmiştir.

4 ayrı boyu olması, farklı performas ve güçteki motorlarda kullanılabilmesini uygun kılar.

Bileşenleri

Kare Düğme

Kare Düğmenin içerdiği fonksiyonlar:

  • Gaz/Benzin düğmesi ve hangi yakıtın kullanıldığını gösteren iki led
  • 5 Led ile tankta ne kadar gaz kaldığını gösterir

Anahtar aynı zamanda aşağıdaki koşullar altında devreye giren bir sesli alarm içerir: Düşük gaz basınçında benzine geçerken, arıza durumda benzine geçişte.

Bileşenleri

Multivalf ve dolum ucu

Multivalf, LPG'nin tank içinde uygun bir şekilde saklanabilmesi için gerekli bir mekanik cihazdır.

ECE 67R-01'e uygun olarak, LANDIRENZO multivalfleri aşırı basınç valfi, termostatik valfi, aşırı akım valfı, geri dönüşsüz valf ve kapatma solenoid valfı ile donatılmıştır.

Yönetmeliklerin öngördüğü gibi dolumlarda tankın toplam kapasitesinin % 80'inde otomatik kapanan mekanizma ile donatılmıştır.

Tüm multivalfler, elektronik seviye göstergesi sensörünün takılması için tasarlanmıştır.

Çek valfli harici dolum ucu, LPG'yi dünya çapında tedarik etmenizi sağlayan cihazdır.

Bileşenleri

Doğalgaz tankı

Çoğu aracın ihtiyaçlarını karşılamak için, Landi Renzo çeşitli LPG tankları önermektedir, otomobil üreticilerinin talep ettiği sıkı güvenlik kriterlerine sahip standartla göre seçilir. Stepne Tankar yuvarlaktır ve stepne yerine monte edilir. Silindirik tanklar bagaj içine veya araç dışına monte edilir.

Her iki tip tankın farklı boyutta ve kapasitede olanları mevcuttur.

Güvenlik nedenleri ile, LPG tankları yalnızca %80 seviyesinde doldurulabilir; bu seviye multivalf tarafından saptanır.

Ne kadar tasarruf edeceğinizi öğrenmek istermisiniz?

Bu hesaplama tablosu, aracınızı otogaza dönüştürürseniz kazanacağınız tasarrufu gösteren bir rehber niteliğindedir ve birebir tasarruf rakamınızı göstermez. Tasarruf oranları araç özellikleri, sürüş alışkanlıkları, yakıt özellikleri vb. etkenlere göre değişkenlik gösterebilir.
Aracınız bir litre yakıt
ile kaç kilometre gidiyor?
5km
Yılda kaç kilometre
kat ediyorsunuz?
10000km
Fiyat
Benzin / L
7.00₺/L
Fiyat
LPG / L
3.00₺/L
Yıllık Tasarruf
4920.00